Är du hemma vid dator på lördag 22 september?  Passa på och prova följa med föreningens medlemsträff! 

Vi gör test med internet direktsändning i Teckeneko, klockan 14.00-16.00!

Öppna internet program, sedan skriva adress eller hämta för webbsidan  :   www.teckeneko.fi – vi startar med direktsändning klockan 14.00.

 

Om du har lång väg till Finlandssvenska allmänna träffen i föreningens kansli (Tilkgatan 7, Helsingfors), så tycker vi att du också ska få veta direkt vad som händer – och vad vi berättar till medlemmar. Nu kan du prova att titta på information och diskussion genom webb-sida :  www.teckeneko.fi.

Vi ska göra egen direktsändning lördag 22.9 klockan 14.00. Vi berättar lite om 10årsfest, andra program och vad som kommer under hösten. Det blir också lite diskussioner. Vi hoppas att allt ska fungera bra!

Om ni har frågor eller kommentar om direktsändning, kan ni gärna sända epost till ;  info@dova.fi eller textmeddelande till Håkan Westerholm: 045-1269249.